ÅBEN ANONYM
UNGERÅDGIVNING

GRATIS RÅDGIVNING TIL TEENAGERE
OG UNGE I HILLERØD

Velkommen

Åben Anonym Ungerådgivning er et gratis tilbud til dig, der er mellem 13-23 år og bor i Hillerød Kommune eller går på en ungdomsuddannelse i Hillerød.

Vi tilbyder også telefonrådgivning til forældre.

Vi er rådgivere, som alle har relevante uddannelser og mange års erfaring i at tale med unge.

Vi lytter til dig og hjælper dig til at se nye perspektiver og finde mulige løsninger på dine udfordringer.

Du kan kontakte os på telefon, SMS og mail. Du vælger selv, om du vil tale med os på telefonen eller mødes med os. Vi kan mødes i vores hyggelige lokaler i Hillerød centrum, eller vi kan mødes på din skole eller ungdomsklub.

Du kan tale med os om alle typer af problemer og udfordringer, både store og små.

Du har mulighed for at være anonym, og vi skriver ikke noget ned.

KURSUS I PERSONLIG

STYRKE

Kursus i Personlig Styrke er for dig, der går på en ungdomsuddannelse og har lyst til at udvikle dig personligt, socialt og fagligt.

Måske oplever du, at du har nogle vaner eller mønstre, som er svære at ændre på, og måske vil du gerne lære at forstå dig selv og andre mennesker bedre.

Blive klar til eksamen og fremlæggelse

Gratis 1- dags kursus for elever der går på ungdomsuddannelse i hillerød.

MEDARBEJDERE

Det er os du møder i Anonym Ungerådgivning

Sarah Vandall Andersen
Sarah Vandall Andersen

Sara@hillerod.dk

SIF MØLLER JENSEN
SIF MØLLER JENSEN

sifje@hillerod.dk

Mette Elbæk Hansen
Mette Elbæk Hansen

Meta@hillerod.dk

Anne Kamp
Anne Kamp

Akamp@hillerod.dk

Morten Rudi Porsgaard
Morten Rudi Porsgaard

Mpor@hillerod.dk

Lene Skovgaard Christiansen
Lene Skovgaard Christiansen

Lechr@hillerod.dk

Mikael Holm Conner
Mikael Holm Conner

Mhoa@hillerod.dk